"

PARENS Klinika Leczenia Niepłodności


Witamy w Centrum Leczenia Niepłodności PARENS, należącym do Grupy Medycznej PARENS.

Od wielu lat jesteśmy miejscem, w którym pary, borykające się z problemem niepłodności, mogą uzyskać profesjonalną pomoc. W naszej klinice spotkają Państwo wykwalifikowany personel, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz indywidualnie przygotować program leczenia. Specjaliści, którzy z nami pracują kształcili się w najlepszych ośrodkach w kraju i zagranicą, zaś stosowane przez nas metody są bezpieczne i stosowane w podobnych placówkach na całym świecie.

Witamy w miejscu, w którym profesjonalna opieka medyczna jest standardem, a Państwo, nasi pacjenci, już wkrótce usłyszą dobre wieści.

Dr n. med. Jarosław Janeczko
Założyciel i właściciel Kliniki PARENS


Recepcja i Pokój Położnych

Pacjenci po zarejestrowaniu się w Recepcji proszeni są o udanie się do Poczekalni dla Pacjentów lub Pokoju Położnych. Tutaj też zaczyna się Strefa Intymna, w której chcemy Pacjenci czuli się komfortowo oraz bezpiecznie. W Pokoju Położnych wykwalifikowany personel przeprowadza wstępny wywiad oraz zapisuje informacje na temat stanu zdrowia Pacjentów oraz wykonywanych niedawno badań. Centrum Leczenia Niepłodności PARENS prowadzi cyfrowe kartoteki, dzięki czemu obsługa Pacjentów jest niezwykle rzetelna oraz kompleksowa. W Pokoju Położnych pobierane są również próbki krwi do badań oraz podawane są leki stosowane podczas stymulacji hormonalnej.

Wnętrze Kliniki - Recepcja 2 Wnętrze Kliniki - Recepcja Wnętrze Kliniki - Recepcja (2)   Recepcja - Strefa Intymna (3) - obsługa pacjentów  Gabinet lekarski (5)  

Poczekalnie dla pacjentów

Wnętrze Kliniki - Poczekalnia dla pacjentów (2) Wnętrze Kliniki - Poczekalnia dla pacjentów Wnętrze Kliniki - Poczekalnia dla pacjentów (3)

Gabinet lekarski

Każdy z gabinetów podzielony jest na dwie strefy – Strefę Rozmowy i Strefę Medyczną. Strefa Rozmowy to miejsce, w którym lekarz przeprowadzi z Państwem wywiad medyczny oraz wprowadzi w tematykę leczenia niepłodności. Kolejne wizyty będą rozpoczynały się w tej części gabinetu. Strefa Medyczna do właściwa część gabinetu, gdzie przeprowadzane są badania. Wyposażona jest ona  w nowoczesny sprzęt medyczny oraz łazienkę, w której Pacjentki mogą przygotować się do badania.

Gabinet lekarski  Gabinet lekarski (9) Gabinet lekarski (8)  Gabinet lekarski (6) Gabinet lekarski (5) Gabinet lekarski (4) Gabinet lekarski (3)  Gabinet lekarski - toaleta

Pokoje do oddawania nasienia

W Centrum Leczenia Niepłodności PARENS znajdują się dwa pokoje, w których pacjenci mogą oddać nasienie do badania. Każdy z pokoi wyposażony jest w strefę sanitarną z umywalką i toaletą oraz kanapę. Po oddaniu próbki do badań (seminogram, badania chromatyny, posiew, test potrójny) nasienie umieszcza się w tzw „ślepym oknie”, które sąsiaduje bezpośrednio z laboratorium andrologicznym. Pacjenci oddający nasienie nie mają kontaktu z personelem i nie muszą osobiście przekazywać próbki pracownikom laboratorium. Szczegółowe informacje na temat procedury oraz schematu postępowania udzielają każdorazowo dyplomowane położone.

Pokój do oddawania nasienia Pokój do oddawania nasienia 2 Pokój do oddawania nasienia (5)  Pokój do oddawania nasienia (3) Pokój do oddawania nasienia (2)

Laboratorium embriologiczne

Laboratorium embriologiczne umożliwia podjęcie próby pokonania problemu niepłodności oferując takie techniki jak: konwencjonalne in vitro (cIVF), in vitro metodą ICSI – wykorzystując technikę mikromanipulacji, Assisted Hatching (AH), kriokonserwację zarodków i oocytów (mrożenie, a następnie rozmrażanie). W laboratorium panuje półmrok, który wraz z systemem filtracji powietrza oraz odpowiednim sprzętem zapewnia najbardziej korzystne warunki dla powierzonych nam komórek jajowych i rozwijających się zarodków.

Embriologia jest dziedziną medycyny zajmującą się zarodkowym rozwojem organizmów – obejmuje okres od zapłodnienia do opuszczenia organizmu matki w czasie porodu (w przypadku człowieka).

Laboratorium embriologiczne wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt, dzięki któremu doświadczeni embriolodzy mogą wspomóc Państwa w staraniach o potomstwo:

Komora IVF – W Komorze IVF (zapewniającej odpowiednią temperaturę, poziom CO2 oraz wilgotność) wraz z mikroskopem stereoskopowym odbywa się izolacja oraz wstępna ocena komórek jajowych, zmiana podłoży rozwijających się zarodków, przygotowanie do transferu.

Mikroskop – Mikroskop posiadający mikromanipulatory pozwala na wstrzyknięcie plemnika do cytoplazmy komórki jajowej oraz w połączeniu z laserem wykonanie odpowiedniej manipulacji osłonki przejrzystej w celu wspomożenia wylęgania zarodka (AH) lub też biopsji blastomerów w przypadku wykonywania diagnostyki preimplantacyjnej (PGD).

Inkubator trójfazowy – Standardowo zaplemnione komórki jajowe poddawane są pięciodniowej hodowli, podczas której znajdują się w inkubatorze (zapewniającym brak światła, odpowiednią temperaturę, poziom CO2 oraz wilgotność), który opuszczają tylko na krótką chwilę w dniu 1, 3 i 5 kiedy ich rozwój poddawany jest ocenie oraz przekładane są do kolejnych świeżych podłoży hodowlanych.

Kriokomora – Komórki jajowe, które nie zostały poddane procesowi zaplemnienia, oraz zarodki, które nie są transferowane 5 dnia hodowli, są mrożone przy użyciu urządzenia pozwalającego na kontrolowany spadek temperatury i przechowywane w odpowiednich zbiornikach w ciekłym azocie.

Witryfikacja – W Centrum Leczenia Niepłodności PARENS wdrożyliśmy metodę zamkniętą opartą o technologię opracowaną przez pioniera prac nad witryfikacją Dr M. Kuwayamę, która pozwala witryfikować zarówno komórki jajowe jak i zarodki w każdej ich fazie rozwoju począwszy od stadium przedjądrzy aż do wykluwającej się blastocysty. Jako „nośnika” używamy słomek HSV (High Security Vitrification).

27. szeroki plan 26. szeroki plan   15. chamberSprzęt (9)25. komora laminarna

Laboratorium andrologiczne

W laboratorium andrologicznym przeprowadzane są analizy próbek, które oddawane są w sąsiadujących z laboratorium pokojach do oddawania nasienia. Nowoczesny sprzęt pozwalana na szybką i profesjonalną ocenę jakości nasienia. W tym miejscu obróbce poddawane jest również nasienie przeznaczone do zabiegów wspomaganego rozrodu (inseminacje AIH i AID oraz cIVF i ICSI) oraz przygotowuje się nasienie do kriokonserwacji (mrożenie) z możliwością przechowywania przez czas wymagany od pacjenta. W laboratorium znajdują się również stanowiska komputerowe, na których przeprowadzane są komputerowo wspomagane analizy nasienia spływające z jednostek satelitarnych w całej Polsce i poza jej granicami, działającymi w Grupie Medycznej PARENS.

Andrologia jest dziedziną medycyny zajmującą się fizjologią męskiego układu płciowego jego nieprawidłowościami i chorobami (patologią) oraz w szczególności zagadnieniem niepłodności spowodowanej „czynnikiem męskim”. Obejmuje diagnostykę i leczenie zaburzeń rozwoju płciowego, zaburzeń hormonalnych, infekcji narządów, leczenie przyczyn niepłodności męskiej. Choroby o podłożu andrologicznym występują coraz częściej, a według ostatnich badań udział „czynnika męskiego” jako przyczyny niepłodności może sięgać do 60%. Dlatego należy pamiętać, że leczenie niepłodności jest leczeniem pary.

Laboratorium Andrologiczne Laboratorium Andrologiczne (3) 9. andrologia 3 8. andrologia 2 7. andologia

Sprzęt

Sprzęt Sprzęt (9) Sprzęt (8) Sprzęt (7) Sprzęt (6) Sprzęt (5) Sprzęt (4) Sprzęt (3)  Sprzęt (2)23. lupa 22. lupa19. spy termo 18. inkubator 2 20. lupa 17. inkubator 11. thermo 12. lupA 10. chamber 4. komora maklera 5. mikroskop 2

Rejestracja:
12 665 37 77

Pon. – Pt.: 8.00-19.00
Sob.: 8.00-12.00

<