Pierwsza wizyta

Kiedy należy rozważyć diagnostykę i leczenie?

Na początek zacznijmy od odpowiedzenia na kilka pytań:

  1. Czy nie możecie zajść w ciążę mimo co najmniej 12-stu miesięcy regularnego współżycia?

  2. Pytanie do kobiet: czy masz powyżej 35 lat i nie możesz zajść w ciążę mimo regularnego współżycia przez ostatnie 6 miesięcy?

  3. Pytanie do kobiet: czy zdiagnozowano u Ciebie endometriozę w zaawansowanym stadium (III i IV stopień) i nie możesz zajść w ciążę mimo regularnego współżycia przez ostatnie 6 miesięcy?

  4. Pytanie do kobiet: czy masz powyżej 40 lat?

  5. Czy masz jakiekolwiek wątpliwości co do możliwości posiadania potomstwa w przyszłości mimo negatywnej odpowiedzi na każde z powyższych pytań?

Jeśli na co najmniej jedno pytanie odpowiedziałaś/eś TAK, to czas spotkać się ze specjalistą.

Dlaczego warto umówić się na wizytę w Parens?

Pierwsza wizyta w specjalistycznej klinice leczenia niepłodności nie musi od razu oznaczać kwalifikacji do in vitro. Daje ona natomiast możliwość konsultacji z lekarzem specjalistą, dostęp do wszystkich niezbędnych badań oraz możliwość ustalenia indywidualnego planu postępowania, który będzie najlepszy dla Pacjentów. Dzięki fachowej wiedzy lekarzy, Pacjent może zaoszczędzić bardzo dużo czasu, tak cennego w leczeniu niepłodności, a także zminimalizować koszty, wykonując tylko niezbędne badania.

Jak umówić się na wizytę?

Wybierz miasto i skontaktuj się z kliniką

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Pierwsza wizyta może odbyć się w dowolnym dniu cyklu.
Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem, który pozwoli na założenie kartoteki Pacjenta i zminimalizowanie niezbędnych formalności.

Na pierwszą wizytę mogą Państwo przyjść zarówno z wykonanymi badaniami jak i bez.

Podstawowe badania dla Pary to:
Seminogram – badanie nasienia mężczyzny oraz
AMH – wskaźnik rezerwy jajnikowej, badanie z krwi u kobiet.

Brak badań na pierwszej wizycie nie jest problemem. Będzie można je u nas wykonać nawet tego samego dnia lub kilka dni po wizycie. Informacji o możliwości zapisu na badania udzieli Rejestracja.

Zachęcamy do przyniesienia wyników badań diagnostycznych, obrazowych (jeśli były wykonane), dokumentacji medycznej z dotychczasowego leczenia oraz kart wypisowych z przeprowadzonych zabiegów operacyjnych. Pacjentów leczących się już z powodu niepłodności prosimy o zabranie kart wypisowych z zabiegów drożności jajowodów, inseminacji, in vitro etc. Dzięki temu konsultujący lekarz szybciej zdiagnozuje problem i będzie mógł dobrać indywidualną ścieżkę leczenia.

Jak przebiega pierwsza wizyta w naszej klinice?

Jeśli tylko jest to możliwe, zapraszamy do naszej placówki około 20 minut przed ustaloną godziną konsultacji.

Lekarz przeprowadzi pogłębiony wywiad, w trakcie którego będzie chciał poznać Wasz tryb życia, wykonywany zawód, nawyki żywieniowe – innymi słowy czynniki zewnętrzne, które mogą mieć znaczący wpływ na płodność pary.

W trakcie konsultacji lekarz prowadzący przeanalizuje dostarczone wyniki badań laboratoryjnych oraz dokumentację medyczną, a także wykona badanie USG. Na tym etapie, w razie konieczności, mogą zostać zlecone dodatkowe badania diagnostyczne.

Na podstawie historii medycznej, kompletu wyników badań i wywiadu lekarz prowadzący sporządzi indywidualny program leczenia dopasowany do stanu zdrowia i potrzeb Pacjentów. Ostateczny wybór i zgoda na realizację założonego planu leczenia należy zawsze do Was.

Wizyta to rozmowa o medycznych i nie medycznych aspektach Waszego życia. Jest to też idealna okazja do zadania lekarzowi wszystkich nurtujących Was pytań dotyczących procesu diagnostyki i leczenia. Warto przygotować taką listę i zabrać ze sobą na spotkanie.

Czekamy na Wasze pytania

Personel Parens chętnie odpowie na Wasze pytania. Pomagamy i towarzyszymy Wam na każdym etapie procesu diagnostyki i leczenia.

Umów wizytę
Zarządzaj plikami cookies