15 darmowych seminogramów w ramach kampanii „TATA”

Jak co roku Centrum Parens wspiera kampanię "TATA. Najważniejsze słowo dla mężczyzny", organizowaną przez stowarzyszenie Nasz Bocian. Zapisy na bezpłatne badanie nasienia ruszają już 12 czerwca. Szczegóły w dalszej treści artykułu.

DIAGNOSTYKA NIEPŁODNOŚCI MĘSKIEJ

Wbrew powszechnej opinii, niepłodność diagnozuje się tak samo często u kobiet, jak i u mężczyzn. Dlatego przystępując do kampanii "TATA", chcemy zwrócić uwagę na diagnozowanie potencjalnych problemów z niepłodnością u mężczyzn.

Podstawowym badaniem, pozwalającym na wykrycie nieprawidłowości w płodności męskiej, jest badanie nasienia – seminogram.


BADANIE NASIENIA – SEMINOGRAM

Badanie nasienia obejmuje ocenę makroskopową i mikroskopową. W skład makroskopowej oceny ejakulatu, czyli środowiska, w którym zawieszone są plemniki, wchodzi ocena: objętości, lepkości, pH, czasu upłynnienia oraz barwy.

Obserwacja mikroskopowa skupia się na ocenie koncentracji, ruchliwości, morfologii oraz żywotności komórek.

UWAGA! Do seminogramu należy się wcześniej odpowiednio przygotować. Cenne wskazówki znajdziecie tutaj: LINK


15 DARMOWYCH SEMINOGRAMÓW W RAMACH KAMPANII „TATA”

Drodzy Panowie!

W ramach kampanii przewidzieliśmy dla Was 15 darmowych badań nasienia - seminogramów, wykonywanych metodą komputerową CASA. Aby móc skorzystać z badania w ramach projektu, należy wcześniej zarejestrować się na stronie Stowarzyszenia Nasz Bocian. Formularz dostępny będzie od 12 czerwca.

Szczegóły kampanii i formularz zapisów na www.nasz-bocian.pl


Zarządzaj plikami cookies