15 darmowych seminogramów w ramach kampanii „TATA”

CZYTAJ DALEJ

Jak co roku Centrum Parens wspiera kampanię "TATA. Najważniejsze słowo dla mężczyzny", organizowaną przez stowarzyszenie Nasz Bocian. Zapisy na bezpłatne badanie nasienia ruszają już 12 czerwca. Szczegóły w dalszej treści artykułu.

DIAGNOSTYKA NIEPŁODNOŚCI MĘSKIEJ

Wbrew powszechnej opinii, niepłodność diagnozuje się tak samo często u kobiet, jak i u mężczyzn. Dlatego przystępując do kampanii "TATA", chcemy zwrócić uwagę na diagnozowanie potencjalnych problemów z niepłodnością u mężczyzn.

Podstawowym badaniem, pozwalającym na wykrycie nieprawidłowości w płodności męskiej, jest badanie nasienia – seminogram.


BADANIE NASIENIA – SEMINOGRAM

Badanie nasienia obejmuje ocenę makroskopową i mikroskopową. W skład makroskopowej oceny ejakulatu, czyli środowiska, w którym zawieszone są plemniki, wchodzi ocena: objętości, lepkości, pH, czasu upłynnienia oraz barwy.

Obserwacja mikroskopowa skupia się na ocenie koncentracji, ruchliwości, morfologii oraz żywotności komórek.

UWAGA! Do seminogramu należy się wcześniej odpowiednio przygotować. Cenne wskazówki znajdziecie tutaj: LINK


15 DARMOWYCH SEMINOGRAMÓW W RAMACH KAMPANII „TATA”

Drodzy Panowie!

W ramach kampanii przewidzieliśmy dla Was 15 darmowych badań nasienia - seminogramów, wykonywanych metodą komputerową CASA. Aby móc skorzystać z badania w ramach projektu, należy wcześniej zarejestrować się na stronie Stowarzyszenia Nasz Bocian. Formularz dostępny będzie od 12 czerwca.

Szczegóły kampanii i formularz zapisów na www.nasz-bocian.pl


Zarządzaj plikami cookies