"

Przed pierwszą wizytą


W trosce o prawidłowy przebieg pierwszej wizyty, prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Dobre przygotowanie do spotkania z naszymi położnymi i lekarzami sprawi, że uzyskają Państwo kompletne informacje na temat dalszego postępowania diagnostycznego oraz wyboru sposobu leczenia.

krok1
krok2
krok3
krok4
krok5
krok6

KROK 1 – REJESTRACJA TELEFONICZNA

Prosimy o zarejestrowanie się na wizytę zgodnie z wytycznymi opisanymi w sekcji Kontakt: Umawianie wizyt

KROK 2 – BADANIA LABORATORYJNE

Poniżej znajdą Państwo listę badań diagnostycznych, które należy wykonać przed pierwszą wizytą. Prosimy o ich wykonanie przed przyjściem do Centrum Leczenia Niepłodności PARENS (dotyczy to zarówno kobiety jak i mężczyzny).

KROK 3 – PIERWSZA WIZYTA

Na pierwszą wizytę prosimy koniecznie przynieść wyniki badań (kobiety i mężczyzny) oraz kopię dokumentacji dotychczasowego leczenia. Dzięki tym dokumentom, lekarz będzie miał pełny obraz Państwa problemów i rozpocznie procedurę leczenia, a Państwo zaoszczędzicie czas i pieniądze związane z dodatkową wizytą, związaną tylko ze zleceniem badań niezbędnych do podjęcia leczenia.

KROK 4 – WYWIAD

Wywiad jest niezbędnym etapem w przygotowaniu do leczenia. Prosimy o przygotowanie informacji (w formie ustnej) na temat przebytych chorób, zabiegów operacyjnych, alergii, chorób i obciążeń genetycznych w rodzinie, okresów palenia papierosów i innych czynników, które mogą mieć wpływ na Państwa zdrowie.

KROK 5 – BADANIA WSTĘPNE

Badanie wstępne to przeprowadzana przez lekarza analiza wyników badań laboratoryjnych, które Państwo dostarczą, a także ocena obrazu USG, który lekarz wykona w trakcie pierwszej wizyty.

Na tym etapie lekarz zleci, w razie konieczności, dodatkowe badania  lub wszystkie wymagane, w przypadku gdy badania obowiązkowe nie zostały przez Państwa wykonane przed pierwszą wizytą

KROK 6 – WYBÓR STRATEGII LECZENIA

Na podstawie historii Państwa leczenia, kompletu wyników badań i wywiadu lekarz zaproponuje możliwości i plan leczenia. Ostateczny wybór i zgoda na realizację planu leczenia należy do Państwa.

 Lista obowiązkowych badań diagnostycznych

 (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 23 października 2015 r. w sprawie wymagań zdrowotnych dla kandydata na dawcę komórek rozrodczych w celu dawstwa partnerskiego i dawstwa innego niż partnerskie oraz dla biorczyni komórek rozrodczych i zarodków oraz szczegółowych warunków pobierania komórek rozrodczych w celu zastosowania w procedurze medycznie wspomaganej prokreacji)

 Wszystkie niżej wymienione badania mogą Państwo wykonać w Centrum Leczenia Niepłodności PARENS (bez skierowania). Zapraszamy!

KOBIETA

 • CYTOLOGIA (wynik badania ważny 1 rok)
 •  WYMAZY Z POCHWY NA BAKTERIE I GRZYBY (BAKTERIOLOGICZNO – MYKOLOGICZNY)
 • WYMAZ Z KANAŁU SZYJKI (POBIERANY MIĘDZY 10 A 20 DNIEM CYKLU):
  – UREAPLASMA, MYKOPLASMA
  – CHLAMYDIA (METODĄ PCR*, JAKOŚCIOWO)
 • GRUPA KRWI (wynik ważny bezterminowo)
 • BADANIA HORMONALNE:
  – AMH
  – FSH (MIĘDZY 2. A 3. DNIEM CYKLU)
  – TSH ORAZ antyTPO
  – PROLAKTYNA (POBRANA NA CZCZO OKOŁO GODZINY 9.00 RANO)
 • TOKSOPLAZMOZA (W KLASIE IgG ORAZ IgM)
 • RÓŻYCZKA (W KLASIE IgG)

MĘŻCZYZNA

 • SEMINOGRAM
 • GRUPA KRWI (wynik ważny bezterminowo)

WAŻNE: Wszystkie wyniki badań, oprócz cytologii i grupy krwi, zachowują ważność przez okres 6 miesięcy.

Dodatkowe badania dla osób z grup szczególnego RYZYKA:


Przygotowanie do badania nasienia (seminogram)

Badanie nasienia można wykonać w laboratorium od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 17.30 oraz w soboty od 7.30 do 11.00. Aby przeprowadzić badanie prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia dogodnego dla Państwa terminu. Przygotowując się do badania należy pamiętać o tym, że:


UMAWIANIE WIZYT

Szanowni Państwo

Umawianie terminu wizyty u lekarza lub terminu wykonania badań jest możliwe tylko i wyłącznie drogą telefoniczną lub osobiście w rejestracji w naszej siedzibie w godzinach otwarcia Centrum Leczenia Niepłodności PARENS tj. od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-19.00 oraz w soboty od 8.00-12.00.

Pytania i inne sprawy można do nas kierować, korzystając z Formularza kontaktowego, dostępnego w zakładce Kontakt. W możliwie szybkim czasie kompetentna osoba udzieli Państwu odpowiedzi.

KONSULTACJE TELEFONICZNE

Mając na uwadze procedury i organizację czasu pracy obowiązujące w Centrum Leczenia Niepłodności PARENS, nasi lekarze nie udzielają konsultacji drogą telefoniczną.

Wyjątek stanowią nagłe sprawy, wynikłe w trakcie leczenia.  O niepokojących objawach, konieczności szybkiego kontaktu z lekarzem i sposobach kontaktu zostaniecie Państwo poinformowani w trakcie wizyty. Niepokojące objawy to między innymi:

bullet_whitekrwawienie bullet_whitedolegliwości bólowe bullet_whitetemperatura >38°C

Umówienie terminu wizyty drogą elektroniczną poprzez Formularz kontaktowy lub drogą mailową nie jest możliwe. Na takie wiadomości nie odpowiadamy.


BROSZURA INFORMACYJNA na temat przetwarzania danych osobowych Pacjenta/ Klienta
w Centrum Leczenia Niepłodności PARENS w Krakowie

INFORMACJE DLA PACJENTA


Rejestracja:
12 665 37 77

Pon. – Pt.: 8.00-19.00
Sob.: 8.00-12.00

<