"

Porady/artykuły

powrót

Selekcja plemników przed zabiegiem in vitro – cykl LABORATORIUM OD KUCHNI 1/6


|| ARTYKUŁ numer 1 z cyklu ||

Przedstawiamy Państwu cykl artykułów o nazwie LABORATORIUM OD KUCHNI. Zdajemy sobie sprawę, że podczas spotkania z naszymi lekarzami i embriologami, przekazywane jest Państwu sporo ważnych informacji na temat przebiegu zapłodnienia in vitro. Każda wizyta to także stres – czy wszystko się powiedzie? Co powie lekarz? Czy wszystko zapamiętam? Takich pytań jest wiele…

Zespół Medyczny Centrum Leczenia Niepłodności PARENS przygotował dla Państwa cykl 6 artykułów, dzięki którym będą mogli Państwo przypomnieć sobie ważne informacje, które zostały przekazane Państwu podczas wizyty w PARENS. Mogą Państwo spokojnie przeczytać je w domowym zaciszu, a gdy pojawią się dodatkowe pytania, zawsze mogą je Państwo zadać podczas kolejnego spotkania z naszymi specjalistami.

Zespół Medyczny Centrum Leczenia Niepłodności PARENS


Selekcja plemników przed zabiegiem in vitro

O selekcji plemników przed zabiegiem, pacjenci rozmawiają z embriologiem w czasie konsultacji embriologicznej, która powinna zostać przeprowadzona w czasie stymulacji. Embriolog, proponując pacjentom metodę selekcji plemników, opiera się na wynikach badania nasienia, głównie na badaniu chromatyny plemnikowej, teście HBA, teście MAR oraz TRAP/ROS.

A: Podstawowa technika preparatyki nasienia (stosowana standardowo u wszystkich pacjentów)

B: Technika swim-up

C: Kolumna magnetyczna MACS

D: pICSI


Więcej informacji na temat diagnostyki męskiej płodności, a także badań nasienia znajdą Państwo w zakładce:

Męskie sprawy

powrót

Rejestracja:
12 665 37 77

Pon. – Czw.: 8.00-19.00
Pt.: 8:00 – 17:00
Sob.: 8.00-12.00

<