Wiedza

Oddanie nasienia do badania w domu

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość dostarczenia nasienia do badania z zewnątrz. Dotyczy to tylko i wyłącznie materiału do badania - materiał, który będzie wykorzystywany do przeprowadzenia zabiegów: inseminacji oraz in vitro powinien zostać oddany w Centrum PARENS. 

Man Concentrating

 Jak oddać nasienie do badania w domu?

  • przed oddaniem nasienia dokładnie umyj prącie wodą z mydłem oraz je wysusz je - zmniejsza to ryzyko przedostania się bakterii z prącia do nasienia (kontaminacji)
  • oddaj nasienie do sterylnego kubeczka (można poprosić o sterylne naczynie w recepcji Centrum PARENS lub zakupić w aptece)
  • podpisz kubeczek; zamieść na nim następujące informacje: Imię, Nazwisko, PESEL, godzina oddania
  • w czasie transportu przechowuj kubeczek w temperaturze około 30-35°C (najlepiej poprzez trzymanie pojemniczka zawiniętego w ubranie, blisko ciała)
  • dostarcz nasienie osobiście do kliniki w możliwie jak najkrótszym czasie (30-45 minut) od oddania
  • w recepcji okaż dowód tożsamości w celu potwierdzenia zgodności oddawanego nasienia z danymi na kubeczku.

PRZYPOMINAMY

Próbki nasienia do zabiegu inseminacji lub in vitro powinny zostać oddane w Centrum PARENS - nie należy przywozić ich z zewnątrz!

Nie należy oddawać nasienia do zwykłej prezerwatywy, a następnie przelewać go do pojemniczka.

 

Dowiedz się więcej czytając nasze artykuły

In vitro – zastrzyki podskórne w brzuch to ważny element stymulacji hormonalnej

07/02/2024
Pojawia się jednak jeszcze wiele różnorodnych obaw, dotyczących samej stymulacji  hormonalnej oraz tego, dlaczego ważnym elementem procedury in vitro są zastrzyki podskórne w brzuch. Dla wielu pacjentek konieczność samodzielnego wykonania zastrzyku jest niepokojąca. Na szczęście szybko okazuje się, że takie obawy są zupełnie nieuzasadnione!  Dlaczego w trakcie przygotowań do in vitro wykonuje się zastrzyki? Pierwszy […]
Zarządzaj plikami cookies