Wiedza

Oddanie nasienia do badania w domu

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość dostarczenia nasienia do badania z zewnątrz. Dotyczy to tylko i wyłącznie materiału do badania - materiał, który będzie wykorzystywany do przeprowadzenia zabiegów: inseminacji oraz in vitro powinien zostać oddany w Centrum PARENS. 

Man Concentrating

 Jak oddać nasienie do badania w domu?

  • przed oddaniem nasienia dokładnie umyj prącie wodą z mydłem oraz je wysusz je - zmniejsza to ryzyko przedostania się bakterii z prącia do nasienia (kontaminacji)
  • oddaj nasienie do sterylnego kubeczka (można poprosić o sterylne naczynie w recepcji Centrum PARENS lub zakupić w aptece)
  • podpisz kubeczek; zamieść na nim następujące informacje: Imię, Nazwisko, PESEL, godzina oddania
  • w czasie transportu przechowuj kubeczek w temperaturze około 30-35°C (najlepiej poprzez trzymanie pojemniczka zawiniętego w ubranie, blisko ciała)
  • dostarcz nasienie osobiście do kliniki w możliwie jak najkrótszym czasie (30-45 minut) od oddania
  • w recepcji okaż dowód tożsamości w celu potwierdzenia zgodności oddawanego nasienia z danymi na kubeczku.

PRZYPOMINAMY

Próbki nasienia do zabiegu inseminacji lub in vitro powinny zostać oddane w Centrum PARENS - nie należy przywozić ich z zewnątrz!

Nie należy oddawać nasienia do zwykłej prezerwatywy, a następnie przelewać go do pojemniczka.

 

Dowiedz się więcej czytając nasze artykuły

Ruchliwość plemników – dlaczego jest tak ważna? Co na nią wpływa?

28/08/2024
Ruchliwość plemników ma kluczowe znaczenie podczas starań o dziecko Ruchliwość plemników odnosi się do ich zdolności do aktywnego poruszania się, co jest niezbędne, aby mogły pokonać dystans od szyjki macicy do jajowodów, gdzie dochodzi do zapłodnienia. Plemniki powinny poruszać się w sposób progresywny, czyli kierunkowo, aby efektywnie przemieszczać się w stronę komórki jajowej. To właśnie […]

Punkcja w procedurze in vitro – na czym polega? Jak przygotować się do zabiegu?

27/08/2024
Punkcja – ważny etap procedury zapłodnienia pozaustrojowego Cała procedura zapłodnienia pozaustrojowego składa się z kilku etapów, takich jak stymulacja owulacji, punkcja czy hodowla zarodków. Choć in vitro jest obecnie najbardziej skuteczną metodą leczenia niepłodności, cały proces jest bardzo stresujący dla każdej pary. Co więcej, na różnych etapach może pojawiać się sporo wątpliwości, dotyczących na przykład […]

Leczenie niepłodności u mężczyzn – jak wygląda?

26/08/2024
Jakie mogą być przyczyny męskiej niepłodności?  Aby leczenie niepłodności u mężczyzny mogło przynieść oczekiwane rezultaty, niezbędne jest ustalenie przyczyny niepowodzeń. Oczywiście przyczyny męskiej niepłodności mogą być różne. Bardzo często są to różnego rodzaju choroby ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca, choroby układu krążenia czy niedoczynność przysadki mózgowej.  Częstą przyczyną są także wszelkie zaburzenia pracy jąder. Mogą one […]
Zarządzaj plikami cookies