"

Aktualności

powrót

Collegium Medium UJ i PARENS we wspólnym projekcie badawczym12-03-2018


speermCentrum Leczenia Niepłodności PARENS wraz z Zakładem Diagnostyki Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie realizują projekt badawczy „Rola Nrf2 w regulacji stresu oksydacyjnego, jako narzędzia oceny jakości nasienia w niepłodności męskiej”. Celem badania rozwój diagnostyki męskiej niepłodności oraz optymalizacja metod badania nasienia. 

O projekcie badawczym

Nrf2 jest wewnątrzkomórkowym czynnikiem transkrypcyjnym, regulującym ekspresję wielu genów kodujących m.in. enzymy antyoksydacyjne, oraz mechanizmy obronne przeciwko stresowi oksydacyjnemu. Ponieważ równowaga oksydacyjno-antyoksydacyjna odgrywa rolę w medycynie reprodukcyjnej człowieka, a fizjologiczna rola Nrf2 w plemnikach nie została jeszcze ustalona – postawiliśmy sobie za cel zbadanie funkcji Nrf2 w nasieniu męskim. W plemnikach określona zostanie ekspresja Nrf2 i poziomy wybranych wskaźników oksydacyjno-antyoksydacyjnych.

Cele projektu:

Kto może zostać zakwalifikowany do badania?

W badaniu mogą wziąć udział pary, w których mężczyzna ma więcej niż 25 lat, lecz mnie niż 40 lat, zaś kobieta jest poniżej 35 roku życia oraz u pary nie stwierdzono żeńskiej przyczyny niepłodności.

Warunki, które muszą być spełnione przez mężczyznę, biorącego udział w projekcie:

Udział w projekcie jest dobrowolny i polega na polega na oddaniu próbki nasienia przez Pacjenta – w badaniu wykorzystywana jest część materiału, lecz po wykonaniu badań laboratoryjnych / preparatyce nasienia do procedury ICSI.


Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać w Centrum Leczenia Niepłodności PARENS. Mamy nadzieję, że zdecydują się Państwo wesprzeć badania prowadzone razem z Uniwersytetem Jagiellońskim, by w przyszłości diagnozowanie oraz leczenie niepłodności było jeszcze bardziej skuteczne.

Zespół Medyczny Centrum Leczenia Niepłodności PARENS


Odwiedź Centrum Leczenia Niepłodności PARENS także na Facebooku KLIKNIJ

parens facebook

powrót

Rejestracja:
12 665 37 77

Pon. – Czw.: 8.00-19.00
Pt.: 8:00 – 17:00
Sob.: 8.00-12.00

<