"

Aktualności

powrót

POBRANIE NASIENIA W ZGODZIE Z NATURĄ07-02-2016


handsome_father_and_sonAnaliza nasienia jest jednym z podstawowych badań, które specjaliści zajmujący się leczeniem niepłodności zalecają parom bezskutecznie starającym się o potomstwo. Zgodnie z najnowszymi danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) problem niepłodności dotyka w takim samym stopniu kobiety i mężczyzn. Choć samo badanie nasienia jest całkowicie bezbolesne, może powodować stres związany z koniecznością oddania nasienia metodą masturbacji. W trosce o komfort psychiczny naszych pacjentów, Centrum Leczenia Niepłodności PARENS oraz Grupa Medyczna PARENS wprowadzają nową usługę, wykorzystującą specjalistyczną prezerwatywę MALE-FACTOR PACK.

Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rekomendowaną metodą pozyskiwania nasienia do badania jest masturbacja. Istnieją jednak publikacje naukowe wskazujące na fakt, iż aktywacja plemników podczas stosunku seksualnego poprzez oddziaływanie hormonów dłuższe niż podczas masturbacji, może wpływać na ich właściwości fizyko-chemiczne oraz motoryczne. Badania nad tym zagadnieniem są jednak w fazie początkowej.

Prezerwatywy Male-Factor Pack pozwalają pacjentom na oddanie nasienia podczas stosunku płciowego. Stanowią naturalną metodę pozyskania plemników do badania, będąc alternatywą dla masturbacji.

Podczas stosunku niewielka objętość nasienia może przedostać się do dróg rodnych kobiety przez wykonane przed założeniem prezerwatywy nakłucie, co w konsekwencji może doprowadzić do zapłodnienia. Pozostała część nasienia jest natomiast magazynowana w prezerwatywie.

Wskazania do zastosowania MALE-FACTOR PACK:

JAK POBRAĆ NASIENIE DO BADANIA?

Prezerwatywy MALE-FACTOR PACK sprzedawane są w jednorazowych opakowaniach. Do prezerwatywy dołączona jest instrukcja – prosimy postępować według wskazówek. Poniżej przedstawiono jak w prawidłowy sposób pobrać nasienie do badania:

DLACZEGO DO BADANIA NIE MOGĘ UŻYĆ ZWYKŁEJ PREZERWATYWY?

Opisywana metoda pozwala na pobranie nasienia w warunkach domowych, eliminując jednocześnie stres związany z łamaniem wartości moralnych, etycznych lub religijnych wyznawanych przez niektórych pacjentów. Jest to również alternatywa dla stosunku przerywanego, który jest rekomendowany mężczyznom mającym trudności z masturbacją.

Prezerwatywy dostępne w aptekach i sklepach stosowane są w celu antykoncepcji. Posiadają środki plemnikobójcze, których zadaniem jest unieruchomienie męskich komórek rozrodczych oraz zahamowanie ich aktywności. Dodatkowo, opakowania, w których przechowywane są standardowe prezerwatywy zawierają środki nawilżające i lubrykanty. Ich obecność może zafałszować wyniki badań oraz wpłynąć na parametry nasienia (objętość, lepkość) oraz właściwości plemników (ruchliwość, morfologia, żywotność)


Biologicznie obojętne poliuretanowe prezerwatywy pozwalają na zachowanie pełnej żywotności i ruchliwości męskich komórek rozrodczych. Są proste w użyciu.

Pacjenci używający prezerwatyw Male-Factor Pack zobligowani są do zachowania higieny stref intymnych bezpośrednio przed stosunkiem. Jest to związane z koniecznością utrzymania jak najwyższej czystości próbki nasienia.

Możliwość użycia prezerwatywy należy skonsultować z lekarzem podczas wizyty.
CENA PREZERWATYWY: 50 zł ( w cenę wliczony jest jałowy pojemnik na nasienie)
Prezerwatywy są dostępne w recepcji Centrum Leczenia Niepłodności PARENS.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami

 

powrót

Rejestracja:
12 665 37 77

Pon. – Pt.: 8.00-19.00
Sob.: 8.00-12.00

<