"

Bank nasienia

Centrum Leczenia Niepłodności PARENS nieprzerwanie od 2005 roku współpracuje z największą na świecie bazą dawców nasienia Cryos. W naszej ofercie znajduje się również nasienie z European Sperm Bank.

Nasi dawcy są zwykłymi, fizycznie i psychicznie zdrowymi mężczyznami wywodzącymi się z szerokiej populacji osobników. Większość z nich jest studentami wyższych uczelni. Każdy dawca spełnił rygorystyczne warunki selekcji i pomyślnie przeszedł wymagane badania zanim jego nasienie zostało zaakceptowane. Za oddane nasienie dawcy otrzymali tylko niewielkie wynagrodzenie i mamy powody wierzyć w to, że są oni osobami, którzy chcą pomóc innym.

Dawcy są w pełni poinformowani o działalności banku nasienia i podpisali kontrakt deklarując w nim, że nie należą do grup narażonych na ryzyko kontaktu z AIDS i ponad to, że są zdecydowani być dawcami nasienia dla bezdzietnych par dla potrzeb przeprowadzenia procedur rozrodu wspomaganego. Dawcy zrzekają się wszelkich praw rodzicielskich i odpowiedzialności. Dawcy zdecydowanie deklarują również gwarancję swojej anonimowości.

jestem_w_trakcie_bank_nasienia

Proces wyboru nasienia dawcy nie jest łatwy. Jest to bardzo ważna decyzja, którą powinna być dobrze przemyślana. To właśnie dlatego umożliwiamy Państwu zapoznanie się z katalogiem dawców jeszcze przed wizytą w Centrum Leczenia Niepłodności PARENS. Bank Nasienia działa jak prosty sklep internetowy – jego obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna.

Schemat postępowania podczas logowania do Banku Nasienia oraz wyboru dawcy:

1. Kliknij w fioletowy przycisk „Zapoznaj się z katalogiem dawców nasienia”.
2. Jeżeli jesteś na stronie po raz pierwszy – zarejestruj się; jeśli po raz kolejny – zaloguj, używając loginu i hasła wskazanego podczas rejestracji.
3. Poczekaj na weryfikację swojego konta przez pracownika Banku Nasienia.
4. Po przeglądnięciu katalogu dawców, wybierz interesujące Cię nasienie, dostosowane do  planowanego zabiegu (zwróć uwagę na parametr MOT. Inne parametry wymagane są podczas inseminacji, inne podczas ICSI).
5. Utwórz zamówienie.
6. Po zweryfikowaniu zamówienia przez pracownika Banku Nasienia, otrzymasz dokument dotyczący płatności.

Szczegółowe informacje na temat dostępności dawców można znaleźć na stronie LABORATORIUM IVF

Istnieje możliwość wyboru nasienia bezpośrednio ze stron internetowych banków, z którymi współpracujemy (Cryos oraz European Sperm Bank). W celu zamówienia nasienia konkretnego dawcy, prosimy o przekazanie takiej informacji personelowi Centrum Leczenia Niepłodności PARENS.
UWAGA – informację o chęci zamówienia nasienia bezpośrednio z banku nasienia należy zgłosić minimum 2 tygodnie przed datą planowanego zabiegu.

Badania, które przechodzą wszyscy mężczyźni, chcący zostać dawcami

Przed zakwalifikowaniem, dawcy badani są w kierunku Chlamydii i przeciwciał przeciwko HIV-I i II, HTLV-I jak również wirusowe zapalenie wątroby typu B (antygen HbsAg) i wirusowe zapalenie wątroby typu C (HCV-Ab). Grupa krwi (ABO) i kariotyp (46, XY) są również zbadane.

W specyficznych sytuacjach bank nasienia przeprowadza też inne testy związane z dziedziczeniem chorób (niedokrwistość sierpowata, Thalassemia, choroba Tay Sachs, mukowiscydoza).

Przeprowadzany jest pełny wywiad (ze szczególnym uwzględnieniem możliwości dziedzicznego przenoszenia chorób) i informacje zapisywane są w kartotece dawcy. Każdy dawca jest egzaminowany i zatwierdzany przez lekarza.

Co trzy miesiące dawcy testowani są ponownie w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową: HIV-I i II, syfilis (WR), rzeżączka (GC), Wirusowe zapalenie wątroby, typ B i C oraz Chlamydia.

Dane dawcy, które znajdują się w rejestrze banku nasienia: numer dawcy, kolor oczu, kolor włosów, wzrost, waga ciała, ciała, rasa, wygląd indywidualny (m.in. karnacja), profil psychologiczny, wiek, wykształcenie/rodzaj wykonywanej pracy lub kierunek studiów, grupa krwi, kariotyp, negatywne wyniki testów w kierunku Chlamydii, rzeżączki, HbsAg, HCV-Ab, syfilis, HIV-I i II, HTLV-I i możliwość innych testów.

Nasienie pozostaje zamrożone w kwarantannie co najmniej 6 miesięcy. Po tym czasie dawca ponownie badany jest w kierunku HIV i jeśli wynik jest negatywny, nasienie może być przekazane do użytku.

Rejestracja:
12 665 37 77

Pon. – Pt.: 8.00-19.00
Sob.: 8.00-12.00

<