Wywiad z naszym urologiem w CHCEMY BYĆ RODZICAMI

danilewiczKatarzyna Miłkowska, dziennikarka i absolwentka UW, która studiuje obecnie także psychologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS oraz Gender Studies na UW wzięła pod lupę działalność jednego z naszych lekarzy. W najnowszym, lipcowy wydaniu magazynu Chcemy być rodzicami, znajdziecie fantastyczny wywiad z naszym urologiem, dr Jakubem Danilewiczem. Zapraszamy do lektury.

fragment wywiadu:

Chociaż profesjonalny kitel i ogromna wiedza mogą tworzyć dystans, lekarz to też człowiek! Z jednej strony jest praca, która niesie ze sobą wiele emocji. Z drugiej, normalne codzienne życie. Jak to wygląda po tej drugiej stronie medycyny? Do swojego świata zaprosił nas lek. med. Jakub Danilewicz, urolog z Centrum Leczenia Niepłodności PARENS.

Często początek drogi zawodowej determinuje dalszą pracę. Czy już na starcie wiedział pan, że będzie zajmował się płodnością?

Lek. med. Jakub Danilewicz: Na trzecim roku medycyny odbyłem praktyki z urologii dziecięcej, co rozpoczęło moją przygodę z tą właśnie specjalizacją. Przede wszystkim spotkałem się wtedy z dziećmi bardzo poszkodowanymi przez los. Były to maluchy, u których na przykład nie można było oznaczyć płci. Spotkałem się z cierpieniem rodziców i siłą, z jaką uderza to w ich życie.

Później, w trakcie studiów, zacząłem dowiadywać się, że są różne problemy zarówno z płciowością pacjentów, jak i z ich orientacją. W międzyczasie zainteresowałem się też genetyką kliniczną. Będąc już na szóstym roku, tuż przed uzyskaniem dyplomu, podjąłem decyzję, że będzie to właśnie urologia. Nie chciałem jednak zajmować się klasycznymi przypadkami, które kojarzą się z tą specjalizacją, takie jak onkologia urologiczna, czy kamica nerkowa. Chciałem pracować z zagadnieniami pokroju leczenia niepłodności, genetyki klinicznej, seksuologii, zaburzeń tożsamości płciowej, w tym również zmiany płci.

CHCESZ PRZECZYTAĆ CAŁY WYWIAD?

WIĘCEJ ZNAJDZIESZ NA STRONIE www.chcemybycrodzicami.pl oraz w dobrych salonach prasowych.

Chcemy Być Rodzicami to pierwszy w Polsce magazyn dla osób starających się o dziecko

danilewicz


Odwiedź Centrum Leczenia Niepłodności PARENS także na Facebooku KLIKNIJ

parens facebook

Zarządzaj plikami cookies