Szansa na rodzicielstwo dla mieszkańców Województwa Opolskiego w zakresie wsparcia diagnostyki i leczenia niepłodności

CZYTAJ DALEJ

Parens Ośrodek Leczenia Niepłodności w Opolu jest realizatorem programu zdrowotnego Samorządu Województwa Opolskiego pt. „Szansa na rodzicielstwo” dla mieszkańców Województwa Opolskiego w zakresie wsparcia diagnostyki i leczenia niepłodności".

Program umożliwia wstępną diagnostykę w kierunku niepłodności oraz skorzystanie z procedur wspomaganego rozrodu, dając tym samym możliwość leczenia parom, u których zdiagnozowano niepłodność, a inne możliwości terapeutyczne nie istnieją lub zostały wcześniej bezskutecznie wykorzystane. Poza szeroką diagnostyką przewiduje on finansowanie m.in. procedur inseminacji i in vitro.

Szacuje się, że uczestnictwo w programie możliwe będzie dla około 260 par dotkniętych niepłodnością. O kwalifikacji do programu decydują kwestie formalne i medyczne oraz kolejność zgłoszeń. 

Przewidywany termin realizacji: lata 2023−2024.

 

Kryteria kwalifikacji do programu:

- para zamieszkuje na terenie województwa opolskiego od minimum 12 miesięcy przed zgłoszeniem się do Programu,
- trwająca co najmniej rok, niezdolność do poczęcia i urodzenia dziecka, mimo regularnego współżycia, bez użycia środków antykoncepcyjnych w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu, możliwość uczestniczenia w programie par w tzw. wtórnej niepłodności (posiadających 1 dziecko),
- wiek kobiety 20− 42 lata (rocznik badany w dniu zgłoszenia do Programu).

 

Zapraszamy do kwalifikacji w Parens Ośrodek Leczenia Niepłodności Sp. z o.o. w Opolu

ul. Juliana Tuwima 1, 45-551 Opole

tel.: +48 608 303 060

e-mail: parens.opole@invitrogmw.pl

 

Zarządzaj plikami cookies