Parens Leczenie Niepłodności realizuje program in vitro w Kielcach

Gmina Miejska Miasto Kielce - Program leczenia niepłodności IN VITRO. Z radością informujemy, że zostaliśmy wybrani jako jeden z czterech realizatorów Programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Kielce na lata 2021-2024. ZOSTAŁY OSTATNIE MIEJSCA! Zapraszamy do kontaktu w sprawie zasad składania wniosków i kwalifikacji.

Szczegółowy opis Programu znajduje się na stronach Urzędu Miasta Kielce:

KLIKNIJ TUTAJ


Na czele komisji konkursowej stanęli miejscy urzędnicy oraz przedstawiciele rady miasta, w tym Marcin Chłodnicki, radny Lewicy, Przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, odznaczający się zaangażowaniem w działaniach służących poprawie jakości życia mieszkańców stolicy województwa świętokrzyskiego, w tym inicjator projektu "In Vitro dla Kielc".

Jak zaznaczył w wywiadzie dla wyborcza.pl

- Te cztery kliniki złożyły najlepsze oferty, które zdobyły praktycznie taką samą liczbę punktów. (...) O wyborze konkretnej kliniki przez daną parę będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Dzięki temu mamy pewność, że miasto będzie dokładało taką samą kwotę do konkretnej procedury leczniczej niezależnie od lokalizacji kliniki.

Jednym z wytycznych jest granica wiekowa dla kobiet, muszą mieć one między 20 a 40 lat.

Radni zgodzili się na wprowadzenie programu in vitro podczas nadzwyczajnej sesji zwołanej przez prezydenta Bogdana Wentę, 27 października. Uchwałę udało się jednak przegłosować dopiero za trzecim razem.

 

Kiedy rozpoczynają się terminy naboru?

  • Kolejną dobrą wiadomością jest to, że w programie będzie mogło wziąć udział ok. 100 par - mieszkańców Kielc - w tym będą mogły one skorzystać z maksymalnie trzech procedur.
  • Koszt dofinansowania jest szacowany - według Anny Kibortt, radnej Kielc i członkini Komisji Konkursowej -  na 5 tys. do każdej procedury.
  • Czas realizacji został zaplanowany na lata 2021-2024, a jego łączny koszt wyniesie 1,5 mln zł.

 

ZOSTAŁY OSTATNIE MIEJSCA! Zapraszamy do kontaktu w sprawie zasad składania wniosków i kwalifikacji.

 

Zarządzaj plikami cookies