Przyczyny mrożenia komórek jajowych. Oncofertility

CZYTAJ DALEJ

Powodów, dla których kobiety decydują się zamrozić swoje komórki jajowe. jest wiele. Dominującą przyczyną są problemy ze zdrowiem. Naukowcy z Uniwersytetu Yale przeprowadzili dogłębne badania, która wskazały, jakie motywacje kierują kobietami, które decydują się na pobranie komórek jajowych, a następnie ich zamrożenie. Poza granicami Polski podawane są jednak głównie inne niż zdrowotne powody, takie jak kariera zawodowa, czy brak partnera.  Kobiety, które z przyczyn zdrowotnych, pragną zabezpieczyć swoją płodność, mogą skorzystać z możliwości mrożenia oocytów w Centrum Leczenia Niepłodności PARENS.

Wyniki badań zaprezentowano podczas dorocznej konferencji European Society of Human Reproduction w Genewie, w Szwajcarii, w której uczestniczył również zespół Centrum PARENS. Dotyczyły one 8 wybranych kliniki leczenia niepłodności w USA oraz w Izraelu. Raport wskazał, iż wykształcone kobiety, zdecydowały się na pobranie i zamrożenie komórek jajowych nie względów zdrowotnych czy przez rozwój kariery zawodowej, lecz z powodu braku odpowiedniego partnera, z którym chciały posiadać potomstwo.

ONCOFERTILITY

Przypominamy jednak, że nadrzędnym celem działalności medycznej Centrum Leczenia Niepłodności PARENS jest wsparcie par w staraniach o dziecko. Dlatego też, jeśli istnieje podejrzenie, iż płodność może zostać zaburzona, na przykład w czasie walki z nowotworem z powodu chemio- lub radioterapii, rekomendujemy zabieg pobierania i mrożenia komórek jajowych. Więcej informacji na temat ONCOFERTILITY, czyli procedury pomagającej zachować płodność u pacjentów ze zdiagnozowanym nowotworem, można znaleźć TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE: DLACZEGO KOBIETY DECYDUJĄ SIĘ NA MROŻENIE KOMÓREK JAJOWYCH - artykuł Wirtualnej Polski.


 

Odwiedź Centrum Leczenia Niepłodności PARENS także na Facebooku KLIKNIJ

parens facebook

Zarządzaj plikami cookies