Nowotwór a późniejsze rodzicielstwo w programie TVN 36,6°C

CZYTAJ DALEJ

Leczenie onkologiczne, to ogromny stres dla samego pacjenta, ale także dla wszystkich jego komórek – w tym komórek rozrodczych. Współczesna medycyna stwarza szereg możliwości, dzięki którym możliwe jest zachowanie płodności, mimo zastosowania terapii przeciwnowotworowej. Podjęcie odpowiednich kroków w momencie postawienia diagnozy, może mieć ogromne znaczenie w przyszłości. W programie Ewy Drzyzgi 36,6°C Pani Magda opowiedziała, dlaczego zdecydowała się zamrozić swoje komórki jajowe.

Terminem ONCOFERTILITY określa się szereg procedur, które pomagają zachować płodność u pacjentów ze zdiagnozowanym nowotworem. W okresie leczenia (radio- lub chemioterapia), najbardziej szkodliwe efekty niesie ze sobą naświetlanie okolic jajników i jąder. W nowym programie TVN o nazwie 36,6°C, Ewa Drzyzga, dzięki zespołowi ekspertów i konsultantów pomaga poznać najnowsze technologie medyczne i dowiedzieć się jak do nich dotrzeć. W jednym z odcinków, prowadząca rozmawiała z Panią Magdą, u której zdiagnozowano nowotwór. Po usłyszeniu diagnozy, zdecydowała się zamrozić swoje komórki jajowe, ponieważ jeszcze nie posiada dzieci, a w przyszłości bardzo chciałaby je mieć. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

Centrum Leczenia Niepłodności PARENS jest jedną z pierwszą klinik, oferującą swoim pacjentom możliwość ochrony płodności przed rozpoczęciem terapii nowotworowej. Utracie płodności można zapobiec poprzez mrożenie nasienia, mrożenie oocytów, czyli żeńskich komórek rozrodczych, mrożenie zarodków powstałych w procedurze zapłodnienia in vitro oraz mrożenie tkanki jajnika.

KLIKNIJ, by zapoznać się z ofertą ONCOFERTILITY.

Zarządzaj plikami cookies