Nowe metody efektywnej selekcji plemników do zabiegu ICSI

CZYTAJ DALEJ

Centrum Leczenia Niepłodności PARENS wprowadza do swojej oferty dwie nowe techniki preparatyki nasienia do zabiegów wspomaganego rozrodu. Technika pICSI (ang. phisiological ICSI) umożliwia selekcję plemnika na podstawie jego zdolności wiązania się z kwasem hialuronowym. Jest to cecha świadczącą o dojrzałości i funkcjonalności konkretnego plemnika. Drugą metodą jest MACS - magnetycznie aktywowane sortowanie komórek.

Nasienie wykorzystywane w metodach zapłodnienia pozaustrojowego (IVF, ICSI) lub inseminacji domacicznej (AIH, AID) wymaga odpowiedniego przygotowania.
Ma to na celu:

  • usunięcie z powierzchni plemników elementów hamujących ich zdolność do zapłodnienia, a także bakterii, komórek okrągłych i leukocytów,
  • wyselekcjonowanie plemników o prawidłowej budowie i ruchu,
  • wyselekcjonowanie plemników z prawidłowym DNA

Klasyczne metody separacji plemników

  • Metoda nieciągłego gradientu: DGC (and. density gradient centrufugation) to metoda najczęściej wykorzystywana jako technika przygotowanie nasienia. Pozwala uzyskać jednolitą populację ruchliwych plemników poprzez ich oddzielenie od pozostałych elementów morfotycznych nasienia.
  • Metoda swim up: W metodzie tej wykorzystuje się zdolność poruszania się plemników z nasienia (osadu) do medium.
  • Metoda płukania: Metoda ta jest najprostszą techniką przygotowania nasienia. Proste płukanie nasienia ma na celu oddzielenie plazmy nasienia. Martwe plemniki i inne komórki pozostają w osadzie.

Zapoznaj się nowymi technikami selekcji plemników do zabiegu ICSI

Więcej o metodzie pICSI można przeczytać TUTAJ.

Więcej o metodzie MACS można przeczytać TUTAJ.

Zarządzaj plikami cookies