"

Porady/artykuły

Oddanie nasienia do badania w domu


Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość dostarczenia nasienia do badania z zewnątrz. Dotyczy to tylko i wyłącznie materiału do badania – materiał, który będzie wykorzystywany do przeprowadzenia zabiegów: inseminacji oraz in vitro powinien zostać oddany w Centrum PARENS. 
więcej

Spadek jakości nasienia z wiekiem? Czy za rok Twoje szanse na zostanie ojcem będą takie same jak teraz?


Niedawno opublikowane badania potwierdzają to, co zauważamy w naszej codziennej praktyce laboratoryjnej – parametry nasienia u niepłodnych mężczyzn spadają coraz bardziej z czasem. Z naukowego punktu widzenia Na podstawie badań, którymi w ciągu 15 lat, objęta została grupa mężczyzn z zaburzeniami spermatogenezy, zaobserwowano znaczący spadek koncentracji plemników, ich ruchliwości, a u 10% badanych – azoospermię.  […]
więcej

Wpływ endometriozy na jakość komórek jajowych i zarodków


U 30-50% kobiet z endometriozą mogą wystąpić problemy z zajściem w ciążę, czego dokładna przyczyna nie jest znana. Na poziomie biologicznym, dopatrywano się różnych powodów, m. in. wpływu substancji wydzielanych przez komórki endometrium poza macicą (prostaglandyn, cytokin i czynników wzrostu). Jedno jest pewne: część kobiet z endometriozą zachodzi w ciążę, a część (głównie te z […]
więcej

Czym jest endometrioza?


W poniższym artykule skupimy się na tajemniczej chorobie o niespecyficznych objawach, o której dowiadujemy się najczęściej przy trudnościach z zajściem w ciążę lub dużych dolegliwościach bólowych z niewiadomej przyczyny – czyli o endometriozie.
więcej

Bakteriospermia – najczęściej zadawane pytania


W podstawowym badaniu nasienia u mojego męża stwierdzono obecność bakterii. Co powinniśmy zrobić? Skąd możemy się dowiedzieć, jakie to bakterie? Czy konieczne jest leczenie? Czy bakterie w nasieniu do inseminacji mogą wpływać na jej skuteczność? Na pytania dotyczące bakteriospermii odpowiadają urolog Tomasz Wiatr oraz diagnosta laboratoryjny i embriolog, Aneta Macur.
więcej

Rejestracja:
12 665 37 77

Pon. – Pt.: 8.00-19.00
Sob.: 8.00-12.00

<