"

Aktualności

powrót

Rozmowa z dr Janeczko w magazynie Imperium Kobiet26-03-2017


IK_logo_poziom2O tym, jakie są główne przyczyny bezpłodności i czy faktycznie może ona zniszczyć związek, a także o tym, czy pacjenci po chemioterapii mogą starać się o dziecko rozmawiała  z dr n. med. Jarosławem Janeczko, redaktor naczelna Magazynu Imperium Kobiet, Ilona Adamska. Zapraszamy do przeczytania wywiadu. 

Imperium kobiet to magazyn kobiet aktywnych, spełnionych i ambitnych. To ekskluzywny e-magazyn dla pań, które wiedzą, czego chcą od życia i nie boją się podejmować ryzyka. Realizują śmiało swoje projekty i dążą do spełniania swoich marzeń. O spełnieniu marzeń o rodzicielstwie, realizacji planów medycznych oraz dobru pacjentów Centrum Leczenia Niepłodności PARENS rozmawiała z założycielem Grupy Medycznej PARENS, redaktor naczelna Magazynu, Ilona Adamska. Rozmowa jest także dostępna do przeczytania w magazynie Law Business Quality.

WYWIAD ILONY ADAMSKIEJ Z DR N. MED. JAROSŁAWEM JANECZKO

Ilona Adamska: Jest Pan lekarzem od ponad 20 lat. Swoją drogę zaczynał Pan w Klinice Uniwersyteckiej w Krakowie. Później był staż w USA, następnie praca w klinikach w Opolu i Rzeszowie. Ilu parom pomógł Pan w zajściu w ciążę?
Dr n. med. Jarosław Janeczko: Myślę, że już tysiącom.

Skąd pomysł na założenie własnej kliniki – Centrum Leczenia Niepłodności PARENS?
– Już od początku swojej pracy w Klinice Uniwersyteckiej, snułem szersze plany zawodowe w kierunku leczenia niepłodności. W ich realizacji pomógł mi wyjazd do USA. Tam zapoznałem się z funkcjonowaniem dużych klinik, a po powrocie postanowiłem założyć własną.

Prowadzenie kliniki to biznes. Czy można powiedzieć, że oprócz bycia lekarzem, jest Pan także biznesmenem?
– Tylko częściowo. Faktycznie, swoje kliniki leczenia niepłodności zacząłem prowadzić, bo miałem przeświadczenie, że robię to w sposób właściwy i profesjonalny. Wymagało to sporych inwestycji i podjęcia ryzyka biznesowego. Jednak zawsze na pierwszym miejscu stawiam realizację planów medycznych – rozwoju i efektywności pracy kliniki.

Jakie są główne przyczyny niepłodności?

– W przypadku kobiet, główną przyczyną jest czas – płodność spada wraz z wiekiem. Kobiety dość późno zaczynają myśleć o założeniu rodziny i o dzieciach. Poza tym, w 50% przyczyna niepłodności leży po stronie mężczyzn. Jeszcze do niedawna my, mężczyźni, byliśmy przeświadczeni o swojej wspaniałości – nikt nie poddaje przecież w wątpliwość jakości nasienia prawdziwego macho. Okazuje się, że to nie jest tak do końca. Do tego dochodzą używki, papierosy i alkohol, siedzący tryb życia oraz czynnik, o którym mówi się coraz częściej – otyłość. Kiedyś otyłość widzieliśmy na Zachodzie. Dziś mamy ją i my – jako efekt niezdrowego stylu życia.


PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ – KLIKNIJ


artykuł fragment

powrót

Rejestracja:
12 665 37 77

Pon. – Czw.: 8.00-19.00
Pt.: 8:00 – 17:00
Sob.: 8.00-12.00

<

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/users/parens/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/users/parens/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/users/par...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/users/parens/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52