Przed pierwszą wizytą

W trosce o prawidłowy przebieg pierwszej wizyty, prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Dobre przygotowanie do spotkania z naszymi położnymi i lekarzami sprawi, że uzyskają Państwo kompletne informacje na temat dalszego postępowania diagnostycznego oraz wyboru sposobu leczenia.

krok1
krok2
krok3
krok4
krok5
krok6

Podczas pierwszej wizyty nasi lekarze przeprowadzą dokładny wywiad oraz wykonają badania, w tym USG. Otrzymacie również Państwo dokładny wykaz badań do wykonania wynikający z przeprowadzonego wywiadu. Jeżeli posiadacie Państwo jakiekolwiek aktualne wyniki badań, prosimy o przyniesienie ich na pierwszą wizytę. Uprzejmie informujemy, ze wszystkie badania mogą Państwo wykonać na miejscu w Centrum Leczenia Niepłodności PARENS.

Wykaz badań, jakim powinni zostać poddani nasi pacjenci, określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 października 2015 r. w sprawie wymagań zdrowotnych dla kandydata na dawcę komórek rozrodczych w celu dawstwa partnerskiego i dawstwa innego niż partnerskie oraz dla biorczyni komórek rozrodczych i zarodków oraz szczegółowych warunków pobierania komórek rozrodczych w celu zastosowania w procedurze medycznie wspomaganej prokreacji:

Wykaz badań lekarskich i laboratoryjnych, jakim powinien podlegać kandydat na dawcę komórek rozrodczych w celu dawstwa partnerskiego:

KOBIETA

 • CYTOLOGIA I WYMAZY Z POCHWY NA BAKTERIE I GRZYBY (BAKTERIOLOGICZNO – MYKOLOGICZNY)
 • WYMAZ Z KANAŁU SZYJKI (POBIERANE MIĘDZY 10 A 20 DNIEM CYKLU):
  – UREAPLASMA, MYKOPLASMA
  – CHLAMYDIA (METODĄ PCR*, JAKOŚCIOWO)
 • GRUPA KRWI
 • BADANIA HORMONALNE:
  – AMH
  – FSH (MIĘDZY 2. A 3. DNIEM CYKLU)
  – TSH ORAZ antyTPO
  – PROLAKTYNA (POBRANA NA CZCZO OKOŁO GODZINY 9.00 RANO)
 • BADANIA WIRUSOLOGICZNE:
  – Anty-HIV-1,2
  – HBsAg; Anty-HBc
  – Anty-HCV-Ab
 • – VDRL (LUB OWA)
  – CMV W KLASIE IgM
 • TOKSOPLAZMOZA (W KLASIE IgG ORAZ IgM)
 • RÓŻYCZKA (W KLASIE IgG)

MĘŻCZYZNA

 • BADANIA WIRUSOLOGICZNE (METODĄ SEROLOGICZNĄ):
  – Anty-HIV-1,2
  – HBsAg; Anty-HBc
  – Anty-HCV-Ab
 • – VDRL (LUB OWA),
  – CMV W KLASIE IgM
 • SEMINOGRAM
 • GRUPA KRWI
 • ZACHOWANIE ABSTYNENCJI PŁCIOWEJ W CZASIE 2-7 DNI PRZED ZABIEGIEM

Ponadto dodatkowe badania:

Przed pierwszą wizytą mogą Państwo wykonać już część z tych badań. Na pierwszej wizycie otrzymają Państwo skierowanie na pozostałe badania oraz lekarz przedstawi plan leczenia.

Ważność badań laboratoryjnych (wirusologicznych, Toksoplazmoza, Różyczka, Chlamydia) wynosi 3 miesiące.

Wyjątek stanowi mrożenie nasienia, tkanki jądra oraz tkanki jajnika, kiedy ważność wynosi 2 tygodnie.


Przygotowanie do badania nasienia (seminogram)

Badanie nasienia można wykonać w laboratorium od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 17.30 oraz w soboty od 8.00 do 10.30. Aby przeprowadzić badanie prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia dogodnego dla Państwa terminu. Przygotowując się do badania należy pamiętać o tym, że:


UMAWIANIE WIZYT

Uprzejmie informujemy, możecie umówić się na wizytę lub badania osobiście w Centrum Leczenia Niepłodności PARENS lub drogą telefoniczną. Rejestracja czynna jest w godzinach otwarcia Centrum, tj. od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-18.00 oraz w soboty od 8.30-10.30.

Możecie skorzystać Państwo z Formularza kontaktowego, dostępnego na naszej stronie w zakładce Kontakt, skontaktujemy się wtedy z Państwem i odpowiemy na wszystkie nurtujące Państwa pytania dotyczące pracy Centrum.

Uprzejmie informujemy, że umówienie terminu wizyty drogą elektroniczną nie jest możliwe.

KONSULTACJE TELEFONICZNE

Szanowni Państwo, ze względu na dużą liczbę telefonów prosimy o wyrozumiałość jak również o to, aby wszystkie nurtujące Państwa pytania, wątpliwości czy wyniki badań omawiać z lekarzami podczas wizyty. Lekarz dysponuje wtedy większą ilością czasu, ma wgląd do karty historii pacjenta oraz jest w stanie dokładniej omówić te problemy, niż w trakcie kilkuminutowej rozmowy telefonicznej.

Wyjątek stanowią nagłe sprawy, wynikłe w trakcie leczenia bądź przeprowadzanej stymulacji hormonalnej. W tym na szczególną uwagę zasługują:

bullet_whitekrwawienie bullet_whitedolegliwości bólowe bullet_whitetemperatura >38°C

Rejestracja:
12 665 37 77

pon.-pt. 9.00 -18.00
sob.- niedz. 8.30-12.00

<