Aktualności

„Od piłkarza do lekarza”, czyli wywiad z dr Marianowskim26-07-2018


itripiaseczno-00073-300x200Dr n.med. Piotr Marianowski to Specjalista Położnictwa i Ginekologii, Endokrynologii Ginekologicznej i Niepłodności, pracujący Warszawie w ramach Grupy Medycznej PARENS. Prywatnie jest synem uznanego w środowisku naukowym Profesora Longina Marianowskiego, który sam o sobie zawsze mawia, że jest „lekarzem kobiet”.  Wraz z wiekiem dojrzewało w nim powołanie do leczenia niepłodności i fascynacja powoływania życia metodą zapłodnienia pozaustrojowego, czyli in vitro. Na początku  jednak – wbrew rodzinnej tradycji – bardzo chciał być piłkarzem…

więcej

Czy płodność mężczyzn spada z wiekiem? Wywiad z naszym urologiem26-07-2018


aditya-romansa-117344-unsplash (2)Czy można zostać ojcem w wieku 70 lat i jakie są na to szanse? Czy płodność mężczyzn z wiekiem spada? Jakie zmiany zachodzą w czasie tzw. andropauzy? Jak zmienia się jakość plemników z wiekiem mężczyzny? Na te i wiele innych pytań, w rozmowie z portalem Obcasy.pl, odpowiada nasz urlog, Tomasz Wiatr. Zapraszamy do lektury!

więcej

Bezpłatne badania nasienia w ramach akcji TATA – najważniejsze słowo dla mężczyzny04-06-2018


tata_rysunek_hasloCentrum Leczenia Niepłodności PARENS ponownie włącza się w ogólnopolską akcję TATA – najważniejsze słowo dla mężczyzny, której organizatorem od 2010 roku jest Stowarzyszenie NASZ BOCIAN. 22 czerwca 20 pacjentów będzie mogło wykonać badanie nasienia całkowicie bezpłatnie. 

więcej

Europejski projekt badawczy VISAGE – weź udział i sprawdź swój wiek biologiczny22-04-2018


mężczyznaSzanowni Państwo, Drodzy Pacjenci! Proponujemy Państwu udział w badaniu zatytułowanym: „Opracowanie systemu do określania wieku osoby poprzez analizę markerów genetycznych i epigenetycznych – projekt VISAGE”. Towarzyszy ono badaniom nasienia, które wykonują Państwo standardowo podczas diagnostyki płodności w Centrum PARENS. Udział w projekcie jest bezpłatny, anonimowy i dobrowolny, zaś Państwo, nasi Pacjenci, mogą uzyskać również bezpłatnie wynik dodatkowego badania, które określa wiek biologiczny (genetyczny / epigenetyczny). Liczymy na Państwa wsparcie i udział w europejskim projekcie badawczym. Projekt VISAGE prowadzony jest razem z Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

więcej

Collegium Medium UJ i PARENS we wspólnym projekcie badawczym12-03-2018


speermCentrum Leczenia Niepłodności PARENS wraz z Zakładem Diagnostyki Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie realizują projekt badawczy „Rola Nrf2 w regulacji stresu oksydacyjnego, jako narzędzia oceny jakości nasienia w niepłodności męskiej”. Celem badania rozwój diagnostyki męskiej niepłodności oraz optymalizacja metod badania nasienia. 

więcej

Całodobowy system monitorowania zarodków Time-Lapse04-01-2018


picsiDrodzy Pacjenci! Wśród metod, które mogą zwiększyć Wasze szanse na powodzenie zabiegu in vitro, oddajemy do Waszej dyspozycji inkubator, w którym rozwój Waszych zarodków będzie monitorowany całodobowo. To system o nazwie Time-Lapse. Zapraszamy do zapoznania się z opisem nowej usługi, którą oferuje Centrum Leczenia Niepłodności PARENS. 

więcej

12 ważnych pytań na temat in vitro, które zadają pary starające się o dziecko28-12-2017


family-toddler-hapy-happy-160688-750x500In vitro to dla wielu par trudna decyzja, którą poprzedza wiele pytań z nią związanych. Jak długo trwa kwalifikacja do zabiegu, jakie warunki muszą być spełnione, od kiedy i w jaki sposób się zacząć do niej przygotowywać? Na te i inne ważne pytania pacjentów dotyczące procedury in vitro, odpowiadają dyplomowana położna Małgorzata Goździk oraz embriolog kliniczny Aneta Macur z Centrum Leczenia Niepłodności PARENS w Krakowie. Materiał ukazał się na łamach portalu nieplodnirazem.pl. Zapraszamy do lektury. 

więcej

Podchodzę do swojej pracy z pasją – wywiad z dr n. med. Jarosławem Janeczko27-11-2017


jarosław janeczko chcemy byc rodzicamiZałożyciel i właściciel Centrum Leczenia Niepłodności PARENS w Krakowie. Stworzył największą w Europie sieć laboratoriów medycznych współpracujących w zakresie komputerowej analizy nasienia. Założyciel i współwłaściciel klinik GMW Embrio w Opolu oraz PARENS w Rzeszowie. Lekarz z wieloletnim doświadczeniem i znajomością najnowszych trendów w leczeniu niepłodności. Tak w kilku zdaniach można opisać dotychczasową działalność dr n. med. Jarosława Janeczko. W rozmowie z Katarzyną Miłkowską z magazynu „Chcemy być rodzicami” opowiedział o leczeniu in vitro w Polsce w kontekście innych krajów, skuteczności leczenia oraz indywidualnym podejściu do każdego pacjenta. Zapraszamy do lektury.

więcej

Centrum PARENS partnerem Karty Dużej Rodziny15-11-2017


kartaKarta Dużej Rodziny, którą posiadają członkowie rodzin tzw. 3+ (troje i więcej dzieci)  daje uprawnienia do zakupu wielu towarów i usług ze specjalnymi rabatami, zarówno w instytucjach publicznych jak i placówkach i firmach prywatnych.  Centrum Leczenia Niepłodności PARENS jest partnerem programu, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Posiadacze karty mogą skorzystać ze specjalnych zniżek na świadczone przez Centrum usługi.

więcej

Zmiana organizacji pracy Centrum PARENS w dniach 13 – 15.10.2017 r.08-10-2017


calendar-2764200_960_720Szanowni Pacjenci! Informujemy, że ze względu na organizowane przez nasz zespół szkolenie dla pracowników w dniu 13 października po godz. 15.00 nie będzie możliwości wykonania badania nasienia, natomiast w dniach 14 – 15 października 2017 Centrum Leczenia Niepłodności PARENS będzie nieczynne. Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

więcej

Embriolodzy PARENS z certyfikatami ESHRE13-09-2017


eshrelogoJoanna Patrylak  i Aneta Macur w prestiżowym gronie embriologów klinicznych certyfikowanych przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu Człowieka i Embriologii. Pani Aneta Macur uzyskała tytuł Embriologa Klinicznego, zaś Pani Joanna Patrylak – Starszego Embriologa Klinicznego. Serdecznie gratulujemy naszym koleżankom z Laboratorium oraz życzymy dalszych sukcesów w karierze zawodowej.

więcej

Szkolenia ustawowe dla embriologów i pracowników medycznych12-09-2017


21729346_1425830334139315_1775947195_nW dniach 13-15 października 2017 r. Centrum Leczenia Niepłodności PARENS w Krakowie organizuje szkolenia określone Ustawą o leczeniu niepłodności z dn. 25 czerwca 2015 r. oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 20 października 2015 r.
Szkolenie w zakresie pobierania, przetwarzania, przechowywania, testowania i dystrybucji komórek rozrodczych i zarodków przeznaczonych do zastosowania w procedurze medycznie wspomaganej prokreacji odbędzie się w hotelu Best Western Premier Kraków Hotel ul. Opolska 14a.

więcej

Przyczyny mrożenia komórek jajowych. Oncofertility18-08-2017


clockPowodów, dla których kobiety decydują się zamrozić swoje komórki jajowe. jest wiele. Dominującą przyczyną są problemy ze zdrowiem. Naukowcy z Uniwersytetu Yale przeprowadzili dogłębne badania, która wskazały, jakie motywacje kierują kobietami, które decydują się na pobranie komórek jajowych, a następnie ich zamrożenie. Poza granicami Polski podawane są jednak głównie inne niż zdrowotne powody, takie jak kariera zawodowa, czy brak partnera.  Kobiety, które z przyczyn zdrowotnych, pragną zabezpieczyć swoją płodność, mogą skorzystać z możliwości mrożenia oocytów w Centrum Leczenia Niepłodności PARENS.

więcej

Męskie sprawy – trzymaj rękę na pulsie!12-08-2017


mężczyzna„Jakość nasienia w ciągu ostatnich kilkudziesięcioleci drastycznie się pogorszyła” – grzmią naukowcy, którzy opublikowali swoje badania w czasopiście dla specjalistów zajmujących się leczeniem niepłodności „Human Reproduction”. Nie oznacza to, że ludzkości grozi zagłada, warto jednak dbać o swoją płodność przestrzegając kilku zasad oraz analizując jakość nasienia. Badanie nasienia jest w 100% bezbolesne, a jego wyniki bardzo miarodajne. Można je wykonać w Centrum Leczenia Niepłodności PARENS oraz placówkach partnerskich.

więcej

Nasza relacja z ESHRE w Chcemy być rodzicami09-08-2017


cac89d85 W nowym numerze Chcemy Być Rodzicami można znaleźć relację z 33. spotkania członków ESHRE, czyli Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii, na którym szkolił się zespół Centrum Leczenia Niepłodności PARENS. Polecamy tekst Anety Macur, specjalisty z naszego laboratorium. 

więcej

Centrum PARENS członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii02-08-2017


ptmrie_293Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii (PTMRiE) to jednostka, która zrzesza specjalistów wielu grup zawodowych zajmujących się profilaktyką i leczeniem niepłodności technikami medycznie wspomaganej prokreacji oraz pracą naukową w tej dziedzinie medycyny. Centrum Leczenia Niepłodności PARENS, będące główną placówką Grupy Medycznej PARENS, jest członkiem towarzystwa.

więcej

Zespół medyczny Centrum PARENS na ESHRE 201709-07-2017


eshre 2017 1Doroczne spotkania lekarzy i embriologów Europejskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu Człowieka i Embriologii to miejsce, w którym od wielu lat członkowie zespołu medycznego Centrum PARENS zdobywają wiedzę i poznają najnowsze techniki i metody leczenia niepłodności. Także i w tym roku nasza reprezentacja odwiedziła 33. kongres ESHRE.

więcej

Wywiad z naszym urologiem w CHCEMY BYĆ RODZICAMI04-07-2017


danilewiczKatarzyna Miłkowska, dziennikarka i absolwentka UW, która studiuje obecnie także psychologię kliniczną na Uniwersytecie SWPS oraz Gender Studies na UW wzięła pod lupę działalność jednego z naszych lekarzy. W najnowszym, lipcowy wydaniu magazynu Chcemy być rodzicami, znajdziecie fantastyczny wywiad z naszym urologiem, dr Jakubem Danilewiczem. Zapraszamy do lektury.

więcej

Laura Rienzi szkoliła zespół embriologów PARENS19-06-2017


19400995_10213496839554574_718633961_o (2)Światowej sławy specjalistka do spraw medycy rozrodu, Laura Rienzi, odwiedziła Centrum Leczenia Niepłodności PARENS, by dać wykład oraz poprowadzić warsztaty dla embriologów zespołu medycznego PARENS. Doktor Rienzi jest współzałożycielem, starszym embriologiem klinicznym oraz dyrektorem laboratorium w Centrum Medycyny Rozrodu GENERA we Włoszech. Spotkanie odbyło się 19 czerwca.

więcej

Będę mamą, będę tatą – PARENS także na Facebooku!18-06-2017


parens facebookOd wielu lat jesteśmy miejscem, w którym pary, borykające się z problemem niepłodności, mogą uzyskać profesjonalną pomoc. W naszej klinice spotkają Państwo wykwalifikowany personel, który dzięki wieloletniemu doświadczeniu jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz indywidualnie przygotować program leczenia. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, a także po prostu obserwując zmieniający się świat, postanowiliśmy uruchomić profil Centrum Leczenia Niepłodności PARENS na Facebooku. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.

więcej

Zostań Tatą z TFA i Centrum PARENS!14-06-2017


beach-1867271_960_720Niepłodność męska jest problemem, który dotyczy połowy par starających się o dziecko. Drodzy Panowie, warto zbadać nasienie i zmienić styl życia na aktywny! Wielkie dzięki dla Grzegorza Jędrzejewskiego (bramkarza Reprezentacji Artystów Polskich) i trenera TURBO Football Academy za dostrzeżenie wagi problemu i wsparcie kampanii „Zostań Tatą z Centrum Leczenia Niepłodności PARENS”  

więcej

Nowotwór a późniejsze rodzicielstwo w programie TVN 36,6°C11-06-2017


oncoLeczenie onkologiczne, to ogromny stres dla samego pacjenta, ale także dla wszystkich jego komórek – w tym komórek rozrodczych. Współczesna medycyna stwarza szereg możliwości, dzięki którym możliwe jest zachowanie płodności, mimo zastosowania terapii przeciwnowotworowej. Podjęcie odpowiednich kroków w momencie postawienia diagnozy, może mieć ogromne znaczenie w przyszłości.W programie Ewy Drzyzgi 36,6°C Pani Magda opowiedziała, dlaczego zdecydowała się zamrozić swoje komórki jajowe. 

więcej

Promocje „Zostań Tatą z Centrum Parens” z okazji Dnia Ojca01-06-2017


sperm-956482_960_720Wielkimi krokami zbliża się Dzień Ojca i z tej okazji jak co roku, mamy dla Panów prezent w postaci dużych rabatów na wybrane badania. Jak się przygotować do badań można sprawdzić na naszej stronie w zakładce „męskie sprawy”. Zapraszamy do zapoznania się z wykazem badań zalecanych przez naszych specjalistów i terminów, w jakich obowiązują promocje…

więcej

Blog NieplodniRazem.pl przypomina jak przygotować się do badania nasienia31-05-2017


badanie nasieniaAneta Macur, diagnosta laboratoryjny i embriolog Centrum Leczenia Niepłodności PARENS, na łamach bloga portalu NieplodniRazem.pl przypomina jak przygotować się do badania nasienia. Jeśli myślisz, że przygotowania możesz zacząć tuż przed nim, jesteś w dużym błędzie. Siłownia, brokuły i orzechy brazylijskie zjadane nawet garściami, nie poprawią tak szybko twoich parametrów. Jak i kiedy rozpocząć akcję poprawiającą jakość plemników oraz co najbardziej wpłynie na wynik badania – tego wszystkiego można dowiedzieć się z artykułu. 

więcej

Centrum PARENS w programie Ewy Drzyzgi 36,6 °C21-05-2017


ewa drzyzngaStatystycznie kobiety rodzą się z około 300 – 400 tysiącami komórek jajowych. Ich liczba sukcesywnie się zmniejsza. W wieku około 30 lat pozostaje jedynie kilkanaście procent z nich. O zaletach oraz o samym procesie zamrażania komórek jajowych, których celem jest możliwość późniejszego przeprowadzenia zapłodnienia in vitro z ich wykorzystanie, w programie Ewy Drzyzgi 36,6 °C, opowiedział dr n. med. Jarosław Janeczko – założyciel Centrum Leczenia Niepłodności PARENS i Grupy Medycznej PARENS.

więcej

Rozmowa z dr Janeczko w magazynie Imperium Kobiet26-03-2017


IK_logo_poziom2O tym, jakie są główne przyczyny bezpłodności i czy faktycznie może ona zniszczyć związek, a także o tym, czy pacjenci po chemioterapii mogą starać się o dziecko rozmawiała  z dr n. med. Jarosławem Janeczko, redaktor naczelna Magazynu Imperium Kobiet, Ilona Adamska. Zapraszamy do przeczytania wywiadu. 

więcej

Wspomagana aktywacja oocytów23-11-2016


oocyteICSI jest jedną z najczęściej stosowanych metod wspomaganego rozrodu, która umożliwia uzyskanie ciąży nawet w przypadkach ciężkiego czynnika męskiego (Krypto- i Azoospermia) oraz kiedy inne metody nie przyniosły rezultatu. Średnio, w procedurze ICSI, na drugi dzień po zapłodnieniu obserwujemy około 70-80% zygot (oocytów z obecnymi dwoma przedjądrzami – męskim i żeńskim). Pozostałe oocyty nie wykazujące oznak zapłodnienia, najczęściej nie podlegają podziałom i w późniejszym czasie zostają odrzucone z hodowli. Zdarza się jednak, że u niektórych pacjentów odsetek zapłodnionych komórek jajowych jest niższy (<50%) lub występuje tzw. całkowity brak zapłodnień (ang. Total Fertilization Failure TFF). Zupełny brak zapłodnionych oocytów występuje rzadko, bo w ok. 1-3% przypadków.

więcej

Nowe medium uzupełniające BlastGen22-09-2016


embryogen-zarodkiNa początku tego roku włączyliśmy do naszej oferty medium EmbryoGen przeznaczone w szczególności dla par, których problemem były nawracające poronienia, nieudane podejścia do zabiegu in vitro lub niepłodność idiopatyczna. Blisko pół roku stosowania innowacyjnego medium EmbryoGen zaowocowało podniesieniem skuteczności w docelowej grupie pacjentek! Do oferty wprowadzamy kolejne medium – BlastGen.

więcej

PARENS z decyzją Ministra Zdrowia18-08-2016


mzSzanowni Pacjenci,
pragniemy poinformować, iż Centrum Leczenia Niepłodności PARENS w Krakowie uzyskało decyzję Ministra Zdrowia w sprawie pozwolenia na wykonywanie czynności ośrodka medycznie wspomaganej prokreacji oraz banku komórek rozrodczych i zarodków. Decyzje zostały wydane na najbliższe 5 lat. W przesłanych dokumentach podkreślono, iż wszystkie kwestie, które zostały poruszone w składanym przez PARENS wniosku, zostały zweryfikowane pozytywnie. 

więcej

PARENS zamknięte w dniach 9.07. – 1.08.27-06-2016


clocDrodzy Pacjenci,
w związku z organizacją w Krakowie Światowych Dni Młodzieży, spodziewane są poważne utrudnienia komunikacyjne (czasowe zamknięcie dróg dla ruchu kołowego – indywidualnego oraz zbiorowego). Dotarcie do Centrum Leczenia Niepłodności PARENS może być więc niemożliwe. W trosce o  jakość świadczonych przez nas usług (wizyty lekarskie, badania oraz zabiegi), w najbliższych tygodniach zaplanowaliśmy przerwę urlopową.

więcej

Specjalne promocje dla Panów z okazji Dnia Ojca16-05-2016


tataZ okazji Dnia Ojca przygotowaliśmy dla wszystkich Panów specjalne promocje! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji „Zostań Tatą z Centrum Leczenia Niepłodności PARENS” oraz kampanii „Tata. Najważniejsze słowo dla mężczyzny”.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertami przygotowanymi specjalnie na ten dzień. 

więcej

Specjalistyczne medium hodowlane EmbryoGen® – kolejna nowość w ofercie PARENS15-02-2016


reklama-embryogen2Powracające niepowodzenia w utrzymaniu ciąży oraz idiopatyczne (o nieznanej przyczynie) podłoże niepłodności powodują, iż w świecie nauki nieustannie trwają badania nad nowymi technikami leczenia niepłodności. Centrum Leczenia Niepłodności PARENS wprowadza do swojej oferty kolejną nowość – specjalistyczne medium hodowlane EmbryoGen®, zawierające czynnik wzrostu produkowany w nabłonku wyściełającym jajowody i macicę oraz w jajniku pod wpływem estrogenów.

więcej

Nowe metody efektywnej selekcji plemników do zabiegu ICSI09-02-2016


Sprzęt (4)Centrum Leczenia Niepłodności PARENS wprowadza do swojej oferty dwie nowe techniki preparatyki nasienia do zabiegów wspomaganego rozrodu. Technika pICSI (ang. phisiological ICSI) umożliwia selekcję plemnika na podstawie jego zdolności wiązania się z kwasem hialuronowym. Jest to cecha świadczącą o dojrzałości i funkcjonalności konkretnego plemnika. Drugą metodą jest MACS – magnetycznie aktywowane sortowanie komórek.

więcej

POBRANIE NASIENIA W ZGODZIE Z NATURĄ07-02-2016


handsome_father_and_sonAnaliza nasienia jest jednym z podstawowych badań, które specjaliści zajmujący się leczeniem niepłodności zalecają parom bezskutecznie starającym się o potomstwo. Zgodnie z najnowszymi danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) problem niepłodności dotyka w takim samym stopniu kobiety i mężczyzn. Choć samo badanie nasienia jest całkowicie bezbolesne, może powodować stres związany z koniecznością oddania nasienia metodą masturbacji. W trosce o komfort psychiczny naszych pacjentów, Centrum Leczenia Niepłodności PARENS oraz Grupa Medyczna PARENS wprowadzają nową usługę, wykorzystującą specjalistyczną prezerwatywę MALE-FACTOR PACK.

więcej

Specjalistyczne badania nasienia – nowość w ofercie PARENS07-11-2015


mężczyznaObecnie ocenia się, że co piąta para regularnie współżyjąca ze sobą bez zabezpieczeń ma trudności z poczęciem potomka. Wobec tych danych Światowa Organizacja Zdrowia uznała niepłodność za chorobę społeczną. Specjaliści zajmujący się tematyką leczenia niepłodności pracują nad udoskonaleniem metod diagnostyki nasienia. Centrum Leczenia Niepłodności PARENS, będące częścią GRUPY MEDYCZNEJ PARENS, posiadającej największą w Europie sieć laboratoriów diagnostycznych badających nasienie metodą komputerowo wspomaganej analizy nasienia, wprowadza do swojej oferty specjalistyczne badania nasienia.

więcej

Leczenie niepłodności po dniu 1 listopada 2015 r.06-11-2015


f8_photography (2)Centrum Leczenia Niepłodności PARENS, uzyskując pozytywną decyzję Ministra Zdrowia, zatwierdzającą program dostosowawczy do wymogów ustawy o leczeniu niepłodności, oferuje Państwu pełen zakres świadczeń medycznych i zabiegów związanych z leczeniem niepłodności przy użyciu technik wspomaganego rozrodu.

więcej

Kolejny embriolog PARENS z certyfikatem ESHRE!28-09-2015


eshre zalewskaW trosce o jak najwyższą jakość usług świadczonych przez w Centrum Leczenia Niepłodności PARENS nasz personel nieustanie szkoli swoje umiejętności manualne w kraju i zagranicą oraz uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach dla profesjonalistów zajmujących się szeroko rozumianym leczeniem niepłodności. Miło nam poinformować, że kolejny pracownik laboratorium embriologicznego – Zofia Zalewska-Rzemieniec została Certyfikowanym Embriologiem Klinicznym ESHRE. Potwierdza to wieloletnie doświadczenie, umiejętności praktyczne oraz wiedzę z zakresu medycyny rozrodu. Gratulujemy!

więcej

Zdrowy chłopczyk urodzony dzięki kriokonserwacji tkanki jajnika02-09-2015


Niedawno świat obiegła wiadomość o kolejnym dziecku urodzonym dzięki metodzie mrożenia tkanki jajnika. W czerwcowym (2015) numerze* Human Reproduction opisano przypadek 27-letniej kobiety, która naturalnie zaszła w ciążę po przeszczepie tkanki jajnika. Nie byłoby w tym nic nowego, gdyby nie fakt, że tkankę zamrożono, gdy pacjentka miała 13 lat, a więc była jeszcze w okresie przedpokwitaniowym.

więcej

2 lata rządowego programu in vitro01-07-2015


invitro podsumwoanie (2)Dokładnie 2 lata temu po raz pierwszy w historii polskiej medycyny zabiegi in vitro zaczęły być finansowane ze środków publicznych.
Program ma na celu zapewnienie równego dostępu i możliwości korzystania z procedury zapłodnienia pozaustrojowego niepłodnym parom. Do tej pory dzięki programowi leczenia niepłodności w całej Polsce urodziło się 2287 dzieci.
Centrum Leczenia Niepłodności PARENS, będące realizatorem programu, gratuluje wszystkim rodzicom!

więcej

Wywiad z dr n. med. Jarosławem Janeczko dla czasopisma „AKTYWNI PLUS”.26-01-2015


Data ważności płodności

AKTUALNOSCI-BANNER-dr-JaneczkoCzy wiek może być granicą, po przekroczeniu której kobieta nie będzie mogła zostać matką? Postęp w dziedzinie leczenia niepłodności jest tak ogromny, że w USA jest już możliwy przeszczep macicy, aby urodzić zdrowe dziecko. O metodach na spłodzenie upragnionego potomka rozmawiamy z dr n. med. Jarosławem Janeczko właścicielem Centrum Leczenia Niepłodności Parens w Krakowie.

więcej

WITAMY NA NOWEJ STRONIE WWW PARENS14-01-2015


newsSerdecznie witamy Państwa na nowej stronie Parens. Zgromadziliśmy tu całokształt informacji oraz porad, które pomogą wdrożyć się w zagadnienie niepłodności.
Znajdziecie tu Państwo szczegółowe informacje na temat leczenia w Centrum Parens, szczegółowe opisy badań, zabiegów oraz procedur.
Jeśli są jednak kwestie, których nie znajdziecie na naszej stronie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami.

więcej

Z wizytą w Microptic, Barcelona17-03-2014


AKTUALNOSCI-1Centrum Leczenia Niepłodności PARENS od wielu lat współpracuje z firmą Microptic – Automatic Diagnostic Systems, która stworzyła program do komputerowo wspomaganej analizy nasienia (CASA – Computer Assisted Sperm Analysis) SCA. Grupa Medyczna PARENS posiada obecnie największą w Europie sieć laboratoriów, w których możliwe jest wykonanie badania nasienia z wykorzystaniem tego właśnie systemu.  Placówki znajdują się w ponad dwudziestu lokalizacjach na terenie całej Polski, a także poza jej granicami ( Wielka Brytania, Irlandia oraz Ukraina).

więcej

Konferencja Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu (American Society for Reproductive Medicine) w San Diego.27-10-2012


AKTUALNOSCI-4-aW dniach 19-25 października 2012 odbyło się spotkanie Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu w San Diego.
Udział w nim wzięli dr Jarosław Janeczko oraz embriolog Wojtek Polański. W ramach konferencji odbył się Trzeci Bieg dla Zdrowia Rozrodczego (ASRM 3rd Annual Run for Reproductive Health), który ukończyło 225 osób. Nasz reprezentant doktor Janeczko ukończył bieg na 28 miejscu.

 

więcej

Rejestracja:
12 665 37 77

pon.-pt. 9.00 -18.00
sob.- niedz. 8.30-12.00

<